Co je potřeba??

9. února 2012 v 21:33 | Klarcik |  Co TEDDY potřebuje??
Co je potřeba??
Pokud se rozhodnete králíčka ubytovat v domě, nebo v bytě je vhodné středem promyslet, na které místo umístíte klec. Mělo by to být místo dobře větratelné s přístupem denního světla. Králíček určitě bude rád ve vaší blízkosti a bude zvědavě pozorovat dění kolem sebe. Klec v žádném případě neumísťujte blízko kamen, nebo radiátorů. Zakrslý teddy je dlouhosrsté plemeno a vysoké teploty mu nedělají dobře, stejně tak jako průvan, který by pro něj mohl znamenat zdravotní riziko.
Pokud si vyberete vhodné místo, získáte určitou představu o tom, jak velkou klec mu můžete dopřát. Pro jednoho králíka by neměla být klec menší než 100 na 60 cm. Klec by měla být vybavena napáječkou, která se dá připevnit zvenčí, aby měl králíček stále dispozici čerstvou vodu.
Jesličky na seno jsou velmi praktické, protože si králík seno neznečistí trusem a bude ho mít stále čerstvé k dispozici.
Pokud pořídíte těžkou hliněnou misku na potravu, králík vám jí později nebude převrhovat.
Toaletu můžete vybrat do rohu, nebo například kočičí. Jako podestýlku nepoužívejte kočičí stelivo, to by mohlo po požití způsobit králíkovi zdravotní potíže. Pro dlouhosrsté teddíky nejsou příliš vhodné ani piliny, které se zamotávají do dlouho srsti.
Vhodná podestýlka je z přírodního materiálu, z kvalitních kousků dřeva, která dobře absorbuje a výborně pohlcuje pachy. Je důležité, aby neprášila a dala se dobře čistit.
Domeček na spaní mají králíčci obzvláště oblíbený z přírodních materiálů, pokud ho vyrábíte doma sami, dejte pozor, aby nikde nevyčuhovaly hřebíky a třísky. Pokud bude králíček dřevo okusovat, nepoužívejte nátěry, které by zmohly ublížit.
Klece se velmi dobře nakupují přes internetové obchody, máte tak možnost většího výběru a dostatek času si svůj nákup promyslet. Některé klece jsou prodejné s veškerým vybavením. Aby se u vás králíček cítil dobře, bude potřebovat dostatek prostoru a pokud ho necháte proběhnout po bytě, určitě si získáte jeho sympatie. Dostatek pohybu a podnětů jsou pro něj velmi důležité, jinak se v malé kleci začne brzy nudit. Určitě bude zvědavě pozorovat celou rodinu při denních aktivitách, neměl by však být vystavován velkému hluku, příliš hlasitá hudba by ho mohla opravdu polekat a váš kamarád by se mohl stát plachý. Králíci si velmi dobře pamatují, pokud prožijí nějaký nepříjemný zážitek. Buďte opatrní a nevystavujte králíčka stresovým situacím, mohlo by uzpůsobit změny v jeho chování.
Pro dlouhosrstého králíka budete potřebovat hřeben, nebo kartáč na pročesávání srsti, pokud má váš králíček kvalitní srst, bude jistě stačit dvakrát za týden dobře pročesat.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama